• 0 532 749 90 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

, uzun ömürlü hazır rulo çim, kalite standartları gibi hususlarda da bilgi sahibi olmanızı amaçladık. Şimdi çim kalınlığı hakkında bilgi vererek konumuzda ilerleyelim.

Hazır Rulo Çim Kalınlığı
Öncelikle belirtmeliyiz ki hazır çim için kullanılan bir kaç tabir bulunmaktadır. Bunlar halk arasındaki tabir ile rulo çim, hazır rulo çim gibi tabirlerdir. Hazır rulo çim kalınlığı genel olarak 2 cm ile 2,5 cm aralığında değişmektedir. Burada sizler için önemli bir hususta daha bilgi vermeyi uygun bulmaktayız. Ekilen çimlerin kalınlıklarının bu ölçülerin altında olması halinde çimlerin biçilmesi esnasında köklerin fazla kesilmesine sebebiyet verecektir. Bu durumda kısa bir süre içerisinde kesilen çimlerin kurumasına yol açabilecektir.

Kaliteli Çim Nasıl Olur?
Hazır çim almayı planlıyorsunuz ancak kaliteli çim nasıl olur? Bilginiz yok mu? Öyle ise gelin sizlere sunacağımız bilgilere dikkat edin. Hazır çimlerin kalitesini belirleyen en önemli kriter kullanılan çim tohumlarıdır. Sertifikalı tohumlar ile üretilen çimlerin büyük bir çoğunluğu kaliteli olarak nitelendirilebilir. Tabiki sadece tohumla da olmaz. Kaliteyi belirleyen diğer önemli kriterler ise; rulo çimlerin yaşı, çimleri hasat eden kişilerin tecrübeli olup olmayışı, üretilen toprağın kalitesi, rulolarda boşluklar var mı, üretici firmanın etiketi üzerinde bulunuyor mu? Kaliteli bir hazır rulo çim için bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Uzun Ömürlü Hazır Rulo Çim Nasıl Olmalı?
Yeni yapılarda çevre düzenlemelerinde son yıllarda en çok akıllara takılan konulardan biri de uzun ömürlü hazır rulo çim nasıl olmalı? Konusudur. Bu sebeple yazımızın bu bölümünde bu hususta sizleri aydınlatmayı uygun bulduk. Uzun sayılabilecek süre olarak ortlama bir değer vermek gerekirse bunu 15 yıl ile ifade etmek mümkündür. Ancak çimin ömrünü uzatan ana unsurların başında bakımlarının yapılması, sulamalarının doğru tekniklerle yapılması, gübrelemeye önem verilmesi, biçme zamanlarında biçme tekniklerinin tecrübeli kişilerce yapılması gelmektedir. Zaten uzun ömürlü çimlere gözle bakıldığında dahi canlılığı ve parlaklığı kendini ele vermektedir.

Hazır Rulo Çim Kalite Standartları
Hazır rulo çim kalite standartları neye göre belirlenir? Bu konuyu şu şekilde açıklamak mümkündür. Çim tohumunun kalitesi, toprak yapısı, ekim tekniği, bakım, gübreleme ve sulama teknikleri kalite standartlarının belirlenmesinde önemli kriterler olarak karşımıza çıkmaktadır


© 2024 Hazır Çim Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizden İzinsiz İçerik Alınamaz.