• 0 532 749 90 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde çim yetiştirilmesinden, yetiştirilme aşamalarına, çimin nasıl ekildiğine dair birçok bilgiyi sizler için derledik.

Hazır Rulo Çim İstanbul
Öncelikle belirtmeliyiz ki İstanbul Avrupa ve Asya yakalarında birçok istanbul hazır rulo çim firması bulmanız mümkündür. Ancak içlerinde işini doğru yapan, zamanında gerçekleştiren, sorunsuz bir alan oluşturulması için gerekli tüm özverilerde bulunan firmaları bulmanız biraz zor olabilir. Bunun için yapmanız gereken referans bakımından firmaları değerlendirmek olmalıdır. Bu firmaları değerlendirmeye alırken, bir kaç soru yönelterek bilgilerini ölçmeniz mümkündür. Şimdi bu sorular ve konular neler görelim.

Rulo Çim Nasıl Yetiştirilir?
Firma seçiminde bir bilgi ölçümü olarak görebileceğiniz soruların başında rulo çim nasıl yetiştirilir? Sorusu olabilir. Yetiştirme hususunda yeterli bilgi ve deneyime sahip olan firmalar genel anlamda sizlere sorun oluşturmadan hizmet vermesi muhtemel yerlerdir. Bunun için çim yetiştirmenin nasıl yapıldığına ilişkin bir kaç bilgiyi sizlere vermek uygun olacaktır. Siz sorunun cevabını bilirseniz, değerlendirmeniz daha kolay olacaktır. Rulo çim yetiştirilecek toprak seçiminden sulama tarzına kadar, yetiştirme filelerinin uygulanmasından, gübreleme, biçme, kumlama gibi aşamalara kadar dikkatli ve özenli işlem yapılmalıdır.

Rulo Çim Yetiştirme Aşamaları
Rulo çimlerin yetiştirilmesinde uygulanan aşamaları bilmek istiyorsanız rulo çim yetiştirme aşamaları bu bölümü dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz. Her işte olduğu gibi çim yetiştirme işleminde de birden fazla aşama geçilmesi gerekmektedir. Bu aşamalardan en çok dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Toprak hazırlığı ve tesviye yapılması,
Tohum seçimi ve ekimi,
Yetiştirme ağının uygulanması,
Sulama,
Gübreleme,
Biçme,
Kumlama, havalandırma,
Hasat,
Hazır Rulo Çim Nasıl Ekilir?
Villalarda, spor alanlarında, parklarda gördüğünüz o yeşil alanların nasıl bir özveri ile hazırlandığını merak ediyorsanız, hazır rulo çim nasıl ekilir? Sorusuna cevap sunduğumuz bu bölüme dikkat etmenizi öneririz. Hazır rulo çim uygulaması için herşeyden önce toprağın bu işlem için uygunluğunun tespit edilmesi gerekmektedir. Drenaj ve sulama sistemleri kurulmalıdır. Uygulama alanlarına rulo çim için uygun fileler döşenmelidir. Doğru tohum seçimi ve organik gübre tercihi ile mükemmel yeşil alanlar hazırlanabilmektedir.


© 2024 Hazır Çim Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizden İzinsiz İçerik Alınamaz.